Zápasy - Junioři 28. 09. 2024, Vojtěch Honzík

Junioři těsně padli na ledě Pardubic

Černožlutí dnes trip po východních Čechách zakončili po včerejším utkání v Hradci Králové v Pardubicích.

85

Branky a nahrávky HC Dynamo Pardubice: 11:03 Krčál (Lučan, Yevtiekhov; 5/5), 26:06 Yevtiekhov (Macek, Krčál; 5/5), 28:24 Macek (Křečan, Kalužík; 4/4)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 37:12 L. Stasjuk (Hora, J. Peroutka; 5/4), 50:48 J. Peroutka (M. Peroutka; 5/5)

3:0, 3:2

Barek, Červenka – Maňák, Obr

Moustafa – Kubánek, Rájek, Vápeník, Kaštánek, Oliva, Lučan, Křečan – Pilař, Pumpinš, Rolinek, Teplý, Dostál, Kalužík, Burda, Krčál, Korec, Macek, Lempach, Yevtiekhov.

Trejbal – Winkelhöfer, Kladivo, Kubíček, S. Stasjuk, Bystřický, Hora, Prokeš – Grosskopf, Postl, Mišanko, Novák, J. Peroutka, Scafari, Tůma, Bednařík, Topol, L. Stasjuk, M. Peroutka, Pospíšil.

Oba celky se vloni v rámci DHL extraligy juniorů potkaly čtyřikrát a lépe si vedli Pardubičtí. Avšak velmi těsně, vybojovali sedm bodů oproti pěti Vervy.

Ta dnes začala lépe, již v první minutě totiž střela do polodkryté klece domácích těsně minula cíl. Jenže poté platilo: Nedáš - dostaneš. Pardubice zastavily protiútok soupeře na polovině kluziště a v následném přečíslení otevřel dnešní střelecký výčet David Krčál. Poté se tváří v tvář Trejbalovi zjevil Burda, mezírku mezi betony ale nenašel. Když pak bombu Vápaníka od modré zachytil v lapačce gólman Vervy, odcházelo se do kabin za nejtěsnějšího možného vedení Dynama.

Prostřední část postupně oba celky rozehrály v početní výhodě, ujala se ale jen ta Východočechů. Vít Macek zatáhl kotouč, předal z levé strany mezi kruhy, odkud z první do pravého horného růžku zamířil Oleksii Jevtěchov. Asistent se po chvilce proměnil také ve střelce, když protečoval do sítě pobídku Křečana od modré. Později se řítil sám na bránu Rájek, ale první střelou neuspěl a dorážka již mířila mimo. Do přestávky ještě Litvínov zadělal na drama, když od modré v přesilovce propálil vše, co mu stálo v cestě, Lev Viktorovič Stasjuk.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval v úniku Krčál, avšak klička do bekhendu k brance nevedla. Naopak černožlutí se radovali. Jan Peroutka na polovině kluziště proskočil mezi dvěma hráči Dynama, následně uspěl ještě v situaci jeden na jednoho a Moustafu poté propálil od pravé tyče k té vzdálenější. Jenže více toho již hosté i přes početní výhodu či power-play nestihli a všechny body tak zůstaly v Pardubicích.

V příštím týdnu se junioři představí dvakrát doma, soupeřem budou Vítkovice a Třinec.

HC Dynamo Pardubice

Martin Koudelka

S přístupem našeho mužstva jsem samozřejmě spokojený. Potřebujeme trošku ještě zlepšit vylučování. Zápas se to zkomplikoval různými věcmi, ale naše mužstvo ukázalo sílu, že i za jasného stavu 3:0, kdy jsme byli dominantní tým, jsme byli schopni náskok ubránit, což je vlastně podstatnější než vyhrát 10:0. Ukázali jsme si, že jsme bojovníci, že prostě budeme neradi prohrávat.

Martin Tvrzník

Přijeli jsme nepřipravení, vyloženě nepřipravení. První třetinu byly Pardubice rozhodně lepší. Druhá třetina byla rozháraná, chvíli se hrálo na jedné, pak na druhé straně. Nechali jsme si soupeře odskočit a je těžké se vracet do zápasu s nulou. Zkusili jsme to, chtěli jsme, ale chyběl kousek. Za první půlku zápasu si Pardubice vyhrát zasloužily.