Zápas - mládež 02.12.2016
Autor: Jakub, Borovský, Ondřej Vlk

SDO: Chemici schytali od Sparty debakl

Foto Reportáž
L i t v í n o v - Ve 27. kole extraligy staršího dorostu schytali Chemici od Sparty debakl v poměru 0:6. Už úvodní perioda Pražanům vyšla, když si odnesli do kabin klíčové vedení 0:4. Do zbytku zápasu přidali ještě dvě branky a Litvínov tak schytal těžkou porážku.
27. kolo, 2.12.2016
0:6
0:4, 0:0, 0:2

Pejsar – Čapek, Žižka, Havlík, Liška, Myšák, Černohorský, Cikánek – Bartoš, Jouza, Arnold, Dufek, Kordule, Pech, Ineman, Svoboda, Pavlíček, Berka. Trenér: Radek Mrázek.

Sparta

Mičán – Haš, Vízner, Tůma, Hadamczik, Hanuš – Švarc, Šišolák, Čížek, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Prymula, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel. Trenér: Richard Žemlička.
Branky a nahrávky: 3. Čech (Hanuš, Dani), 9. Haš (Nacházel), 14. Prymula (Čížek, Šišolák), 15. Čech (Vízner, Dani), 41. Haš (Švarc, Hanuš), 57. Čech. Rozhodčí: Kostourek – Rozlílek, Kopáč. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 0:0. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 0:6.

Sparťané na soupeře vlétli hned od začátku. Už ve třetí minutě vedli, když přesilovou hru využil Štěpán Čech. Na druhý gól nemuseli dlouho čekat, když v deváté minutě zvyšoval skóre tvrdou střelou Martin Hugo Haš. Pražané ale tlačili soupeře dál a do konce třetiny se radovali ještě dvakrát. Nejprve ve čtrnácté minutě překonal Pejsara přesnou střelou Patrik Prymula, o pár chvil později se prosadil ještě Štěpán Čech. Sparťané tedy odcházeli do kabin s luxusním čtyřbrankovým náskokem.

I ve druhé třetině litvínovští hokejisté nestíhali a sparťané strávili většinu času v útočném pásmu. Blízko zvýšení náskoku byli svěřenci Richarda Žemličky hned několikrát, ale žádná ze střel nenašla správný cíl. Největší šanci si hosté vytvořili paradoxně v oslabení, kdy Pejsar se štěstím udržel kotouč pod betonem. Ani další příležitosti hokejisté Sparty nevyužili a i po druhé třetině měli stále stejný náskok čtyř gólů.

Hned na úvod třetí dvacetiminutovky hráli sparťané přesilovku pět na tři, kterou po devatenácti sekundách využil svým druhým gólem v utkání Martin Hugo Haš. Také Litvínov si vypracoval šance, které ale Mičán pochytal. A naopak se ještě jednou mohli radovat hráči Sparty, když necelé dvě minuty před koncem zkompletoval Štěpán Čech hattrick a uzavřel skóre zápasu na 6:0.