Zápasy - Junioři 29.11.2019
Autor: Ondřej Mach, redakce Dynamo

Junioři na ledě Pardubic neuspěli, Dynamu podlehli po nájezdech 1:2

Foto Reportáž
P a r d u b i c e - První zápas východočeského tripu končí pro litvínovské hokejisty neúspěchem. Proti Dynamu sice ještě dvě minuty před koncem vedli zásluhou Vojtěcha Kysely, pak ale srovnal Radek Šír a Pardubice obrat dokonaly v samostatných nájezdech. Brankář Šimon Zajíček si připsal 46 úspěšných zákroků.
29.11.2019
Pardubice
2:1sn
0:0, 0:1, 1:0 - 0:0 - 1:0

Pardubice

Nečas (Borovička) . Hrádek, Oliva, Kubíček, Blažej, Secký, Kaštánek – Hledík, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Paleček, Rohlík, Šír, Šťastný

Zajíček (Pejsar) – Bártek, Hocelík, Baláž, Kroupa, Miškovic, Jindra, Skuhrovec, Kysela, Vopat, Stehlík, Limanovský, Slavík, Jouza, Šarlinger, Fišer

0:1, 2:1

Přímý souboj o posun do elitní trojky svedli hokejisté Dynama s Litvínovem, který na ně před zápasem ztrácel jediný bod. A o vyrovnaný souboj se jednalo i na ledě malé haly enteria areny. Úvodní minuty přinesly poměrně svižný, ale opatrný hokej, domácí těžili zejména z přesilových her, během kterých si vytvořili souvislou herní převahu. Největší šanci úvodních minut měli ale paradoxně hosté, Slavíkův únik skončil po bekhendovém blafáku jen zákrokem pozorného Nečase. Na opačné straně zvolil Ondřej Tobiáš v podobné situaci razantní střelu, která trefila rameno litvínovského brankáře Zajíčka.

Po bezbrankové první třetině se obraz hry v dalším průběhu utkání výrazně nezměnil. Pardubice byly častěji na kotouči, v předbrankovém prostoru nebezpečnější, jenže často narážely na vynikajícího gólmana hostujícího Litvínova Šimona Zajíčka. Ten musel v prostředním dějství hasit problémy po akci Martina Kostky, který ale v úniku jeden na jednoho pardubickou střídačku nerozjásal.

Stejně tak dopadl v přesilové hře před bránou stojící Tobiáš, který v nejdůležitější moment volný puk nezasáhl. Pohroma pro domácí hokejisty přišla devadesát vteřin před druhou sirénou, hosté postupovali ve dvou sami na Nečase, po rychlé přihrávce neměl Vojtěch Kysela příliš práce s posláním puku do prázdné branky.

Ve třetí třetině očekávali domácí příznivci tažení za vyrovnáním, Litvínov ale díky dobrému výkonu držel pardubické střelce daleko od jeho branky. Tlak začali domácí stupňovat až v samotném závěru, přesilovou hru za příliš mnoho hráčů na ledě si vylepšili ještě odvoláním gólmana a zásluhou dorážky Radka Šíra poslali zápas za remízového stavu 1:1 do prodloužení.

Hra ve čtyřech na obou stranách rozhodnutí nepřinesla, na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich se štěstí přiklonilo na stranu Pardubic, když rozhodující nájezd proměnil povedeným bekhendovým blafákem Petr Antoníček. Dynamo nakonec bralo dva body za výhru 2:1 po prodloužení.