HC BENZINA Litvínov se dohodl s útočníkem Rastislavem Pavlikovským na jeho angažmá v Litvínově do 13. prosince 2009. Pokud se podaří včas vyřídit nezbytné formality, nastoupí 32-letý slovenský hráč za Litvínov už v úterním zápase 27. kola v Českých Budějovicích.

Rastislav Pavlikovský (narozen 2. března 1977) má za sebou bohatou mezinárodní kariéru, klubovou i reprezentační v dresu Slovenska. Je účastníkem několika mistrovství světa i olympijských her a světovým šampionem v dresu Slovenska.

Byl draftován Ottawou (1998). Šanci v NHL nedostal, řadu let úspěšně působil v nižších zámořských soutěžích IHL a AHL.

Rodák z Iľavy hrál slovenskou extraligu za Trenčín. Několik let působil ve švédské Elitserien (HV 71, Mora IK, Leksand, MoDo), krátce ve finské nejvyšší soutěži (Jokerit Helsinky). Dále hrál ve švýcarském Curychu a minulou sezónu nastupoval v KHL za Sibir Novosibirsk.

Zkušený střední útočník by měl litvínovské ofenzívě pomoci v osmi utkáních. Delší působení závisí na případném jednání o další spolupráci. Mužstvo se musí momentálně obejít bez zraněného centra Viktora Hübla.