Další soupeř, který je v tabulce na dostřel a bojuje o zajištění účasti v play off, čeká v neděli litvínovskou Vervu. Hrát se bude na Zimním stadiónu Ivana Hlinky. Počtvrté v této sezóně zkříží černožlutí hole s Vítkovicemi, s nimiž bodovali ve všech třech předchozích případech.
Originální kousek, který zrovna nesedí k jeho současné pověsti bitkaře, předvedl mimo trénink obránce Ján Brejčák.

Po zisku bodu za remízu v základní hrací době (1:2sn) na severu Moravy vyhrál Litvínov odvetu doma (3:2), i následující vzájemný duel venku (4:2).
Ta poslední výhra byla obzvlášť cenná, v Ostravě se svého času Litvínovským dlouhodobě nedařilo.

I přes potíže s marodkou se modrobílý celek udržel na pozicích v první desítce a v prosinci solidně zvládl také mezinárodní reprezentaci na Spengler Cupu (3. místo). V pátek dokázal doma zastavit rozjetou Plzeň, i tak ztrácí Litvínov jen šest bodů. 

S marodkou zápasí i Krušnohorci. Navzdory oslabení o čtyři hráče nepředvedli ve čtvrtek špatný výkon, ale chyb se našlo také dost.
Vrátí se někdo do sestavy? Asistent trenéra Viktor Lukeš: "Jan Bojer už trénuje, ale nemůže se ještě zapojit naplno. Petr Franěk se má začít připravovat v pondělí. Martin Hujsa byl dnes na vyšetření, má poslední dny menší problémy, ale doufáme, že opět bude k dispozici. Franta Gerhát byl dnes na rentgenu po nastřelení kotoučem v Budějovicích, uvidíme jaký bude výsledek. Na Frantu Lukeše si ještě musíme počkat."

Trenér Jiří Kučera se nejprve ohlédl za posledním zápasem v Českých Budějovicích: "Dvě třetiny jsme nebránili a nehráli tak, jak jsme měli. Musíme do toho dát víc, tak jako ve třetí třetině. Do té doby jsme byli všude druzí, chyběl tam takový ten drajv. Škoda našich šancí při power play.
Proč jsme po soupeřově vyloučení v přerušené hře vrátili Martina Volkeho do branky? Budějovičtí hráči byli silní na buly, nechtěli jsme, aby nám dali gól do prázdné branky. Až když jsme znovu získali kotouč, gólmana jsme hned znovu odvolali a nahradili šestým hráčem. Tam, na vhazování, jsme také měli rezervy."

K nedělnímu zápasu nám hlavní kouč řekl: "Soupeř má šikovné hráče hlavně v první pětce, na ni si musíme dát obzvlášť pozor. Dobrou sezónu má hlavně Burger, jsou silní v přesilovce."

Video pozvánku na utkání najdete na našem webu v sobotu vpodvečer.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ján Brejčák, který přišel do Litvínova v létě ze Slovenska, získal v posledních dnech pověst slušného bitkaře. Během několika vteřin složil ve dvou po sobě jdoucích zápasech jak Sparťana Krsteva, tak Pardubičáka (a navíc "zámořana") Coreyho Elkinse. Spolu s Michalem Trávníčkem tvrdí Brejčák muziku ve hře Vervy.

Na serveru youtube.com však zaujalo i video, v němž ukazuje šikovné ruce: přes celý stadión - a ještě mimoúrovňově! - téměř neomylně trefuje branku. Čtyřikrát z pěti pokusů!
Byť musíte sami věřit ve střelcovu přesnost, i podle reakcí jeho a kameramana. Protože na takovou vzdálenost lze puk v síti těžko spolehlivě rozeznat.

Video a článek najdete i zde:
http://hokej.idnes.cz/brejcak
(Hraje a střílí: Ján Brejčák, kamera: Juraj Majdan, kulisy: ing. Kolda, architekt ZS I. H., režie: Kotěnočkin, výtvarník: Rusakov...)
:-)

Co předvede Ján Brejčák a celý tým v dalším důležitém mači finiše základní části?
Potká se na ledě on (196/92) s vítkovickým obráncem Malíkem (198/105)?
Přesvědčte se na vlastní oči v neděli v hledišti ZS Ivana Hlinky!