Po úterních třech zápasech (dvě dohrávky a jedna předehrávka) má Verva potvrzený desetibodový náskok na jedenáctou příčku (Pardubice). Ty budou sice ještě v únoru dohrávat utkání s Třincem, ale včera si zase předehrály duel s Vítkovicemi.
A jen o bod větší (11) je náskok před Karlovými Vary, se kterými se utká v předehrávce 45. kola.

Naposledy 19. prosince 2012 se musel Litvínov sklonit před svým protIvníkem (Vítkovice) na Zimním stadiónu Ivana Hlinky. Od té doby zaznamenal šest vítězství v řadě! Z 18 možných dobyl 16 bodů a díky tomu se udržel v lepším středu tabulky. Venku z posledních deseti zápasů vyhrál jediný.

Kdo by řekl, jak se mohou série v jedné sezóně otočit. Na podzim měla Verva venku šňůru šesti výher venku v sedmi utkáních (od 2. října do 18. listopadu), naopak doma v té době ztrácela.
Teď je z Hlinkova stadiónu krušnohorská pevnost, zatímco venku ne a ne protrhnout smůlu. I když v pátek a v neděli už nebyla výhra daleko. Podařilo se alespoň získat první importované body v novém kalendářním roce.

Energie Karlovy Vary se nyní nachází v asi nejlepším období sezóny: vyhrála za tři body třikrát za sebou, přičemž čtyřikrát se jí to ještě nepovedlo.

Lví podíl na tom má Tomáš Závorka, 25-letý gólman. Dobře se jevil už v létě a jak šla sezóna, výkonostně dokázal přeskočit zkušenějšího kolegu Mensatora. Závorka se dostal dokonce přes hranici brankářské extratřídy v úspěšnosti zásahů: 93 procent. A na první místo v hodnocení gólmanů celé TELH.

Vzájemnou bilanci v ročníku 2012/2013 má lepší Litvínov.
Prohrál jen první duel na západočeském ledě (2:4). 
V dalších dvou uspěl: doma (5:2) i venku (3:2, tentokrát s Petrem Fraňkem v brance).

Uzdravený zkušenější litvínovský gólman ve Varech dříve úspěšně působil. Mužstvu stále chybí dva útočníci, Trávníček s Hanzlem.
Tým půjde do zápasu s největší pravděpodobností s dvojicí gólmanů Francouz - Franěk, ve čtvrté řadě dostane příležitost Jan Bojer.

Zápas se hraje o den dříve oproti původnímu termínu, takže tenisoví daviscupoví fandové o nic nepřijdou.
Během utkání se dozvíte více o soutěži firmy KŠV Group o zapůjčení automobilu na celý víkend, která proběhne při dalším domácím utkání s Pardubicemi.

Hokeji naživo se nic nevyrovná - přijďte tým povzbudit v důležitém mači!