V modrobílém týmu se po minulé sezóně udála významná změna, s aktivní kariérou skončil lídr Martin Straka. Plzeňský dres svlékl také jeho věrný pobratim z posledních let Tomáš Vlasák, který zamířil do Slavie. A své extraligové dny sečetl rovněž zadák Jiří Hanzlík. Rebel Radek Duda pak zamířil do Karlových Varů.

Litvínov dokázal Plzeň vyřadit v předkole play off 2011. Byly to pro žlutočerné fandy krásné zápasy. Tým, který de facto získal v základní části nejvíc bodů (byl však postižen odečtem), proklouzl mezi nejlepší jen tak tak po skvělé stíhací jízdě. Krušnohorci byli považováni za outsidery, ale porazili jej dvakrát doma a po porážce venku ve třetím zápase odvrátil páté utkání v plzeňské odvetě Richard Jareš. Rozhodl prodloužení.

V minulé sezóně Litvínov porazil Plzeň doma 4:1 a 2:1, venku získal bod za porážku 0:1 v nájezdech a druhý zápas prohrál 2:4. Získal tak s Plzní sedm bodů z dvanácti.

V pátek Škoda v prvním zápase vedla v Praze nad Spartou, ale nakonec třikrát inkasovala a podlehla 1:3.
Hrála v sestavě: Machovský – Kadlec, Pulpán, Mozík, Jeřábek, Kubka, Moravčík, Boháč – Kratěna, Simon, Pletka – Balej, Lev, J. Sýkora – Michel, Kašpařík, Beran – Dvořák, T. Sýkora, Hollweg.
Před nedělním duelem nachystala loučení zlatých olympioniků Špačka a Straky v exhibičním odpoledním zápase.

Litvínov pátek naopak nabudil, zahrál velmi dobře, zejména první formace. Ale i ostatní ani jednou neinkasovaly, což podtrhl brankář Francouz. Povedený debut v nové sezóně zažil dva dny po oznámeném pokračování kariéry Martin Ručinský. Pětibranková výhra dokonce usadila Vervu do čela zatím spíš pomyslné jednokolové tabulky.

Zkazí Verva Západočechům nedělní loučení mohykánů?