Narodil se začátkem května roku 1995 v Kežmaroku, v městečku pod Vysokými Tatrami s hokejem začínal. Rychle se ale přesunul do Spišské Nové Vsi. V dorostenecké kategorii odchytal 36 zápasů s průměrem 3,22 gólu na zápas. V ročníku 2011/12 okusil juniorku, v jejímž dresu zvládl šest utkání. Jeho talentu si všimli i reprezentační trenéři, a tak sedmnáctiletý oblékl dres slovenských juniorů.

Pozvánka do reprezentace

V dalším roce už debutoval v dospělém hokeji, Spišská Nová Ves působí ve druhé nejvyšší lize. Godla odchytal šest zápasů, o tři méně zapsal v týmu slovenské dvacítky, která rovněž působí ve druhé lize. Odbyl si premiéru na juniorském mistrovství světa v Rusku. Mezi hvězdami jako Connor McDavid či Ivan Barbašev odehrál tři utkání.

Slováci tehdy těsně unikli sestupu, ale Godla svými výkony oslnil. Například proti Kanadě čelil 35 střelám, pouze čtyři pustil za svá záda. Sezonu 2013/14 začal v dresu bratislavského Slovanu. Angažmá v hlavním městě odstartoval v juniorce, během prvního roku do áčka bohužel nenakoukl. Zlom nastal o rok později.

Juniorský bronz

Během ročníku 2014/15 vystřídal tři kluby. Za Slovan odchytal čtyři zápasy a vyzkoušel si atmosféru ruské KHL. Čtyři starty si připsal v dresu slovenských Pieštan. Největší porci zápasů ale zvládl v týmu slovenské dvacítky. Klub HK Orange 20 má za úkol připravit mladé hráče na světový šampionát, a tak sice působí ve slovenské extralize, ale neodehraje všechna utkání. Godla v tehdejším kádru odehrál 16 zápasů.

Na přelomu roku 2014 a 2015 hostila mistroství světa Kanada. Ve slovenském výběru nechyběl Denis Godla, Martin Réway či Erik Černák. Start turnaje ale dopadl tragicky, domácí Kanada porazila Slováky vysoko 8:0 a vypadalo to bledě. Překvapení nastalo ve druhém utkání, slovenský kádr porazil fotbalovým výsledkem Finy. V následujících zápasech stačilo bodovat proti Němcům a rázem podceňovaný tým postoupil do vyřazovacích bojů.

V nich nastalo federální derby, Slováci vyřadili Čechy po výsledku 3:0. V semifinále sice nestačili na Kanadu, ale v boji o třetí místo dokázali přehrát favorizované Švédsko. Ve veledůležitém zápase strážil branku právě Denis Godla. Tým získal bronzovou medaili a slovenský brankář obdržel dvě individuální trofeje.

Kladenská zkušenost

Úspěch přinesl nové nabídky a Godla zamířil do zahraničí. Ve Finsku působil rok ve druhé lize, kde mu do statistik přibylo 33 zápasů s bilancí 2,76 gólu na zápas. Na severu Evropy vydržel další tři roky, okusil kvalitu tamní nejvyšší ligy. S týmem KalPa Kuipio dokonce získal Spenglerův pohár. Zažil také hořkost hokejového světa, protože si jej nevybral při draftu žádný ze zámořských týmů.

S postupem Kladna do Extraligy přišla jedinečná nabídka. Godla působil po boku Jaromíra Jágra, co na plat, že Rytíři sestoupili. Kežmarocký rodák patřil k hlavním hvězdám týmu, překážkou byla jen častá zranění. Další zastávkou jeho kariéry se stal Litvínov, který pět let po zisku titulu, čeká na výraznější úspěch.