Zápasy 18. 10. 2024, Lukáš Bolech

Litvínov porazil Kometu 5:2, rozhodla třetí třetina

Litvínov utnul sérii čtyř porážek domácí výhrou nad Brnem. Po vyrovnaných dvou třetinách rozhodlo poslední dějství, které domácí opanovali třemi góly. Důležitým faktorem byly využité přesilovky a ubráněná oslabení. Tým nejednou podržel Šimon Zajíček a dvěma brankami se zaskvěl David Kaše.

4775

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 8. Koblasa (Gut, Zile), 36. McIsaac (O. Kaše, D. Kaše), 41. D. Kaše (Maštalířský), 50. Gut (Havelka, Hlava), 59. D. Kaše

Branky a nahrávky HC Kometa Brno: 2. Mueller, 38. Zbořil (Mueller, Bartejs)

0:1, 2:1, 2:2, 5:2

Pražák, Jaroš – Ondráček, Dědek

Zajíček (M. Tomek) – Baránek, Zile, McIsaac, Polášek, Zeman, Czuczman, Gajdoš – Sandberg, Sukeľ (C), Pekař – O. Kaše (A), D. Kaše (A), Maštalířský – Koblasa, Gut, Hlava – Havelka, Jícha, Zygmunt – Vopelka

Krošelj (Postava) – Ščotka (A), Davidson, Holland, Beaudin, Bartejs, Ďaloga, Gulaši – Flek (A), Cingel', H. Zohorna – Mueller, Zbořil, Pospíšil – Rachůnek, Konečný, Kos – Jedlička, Kollár, Zaťovič (C) – Říčka

První třetina nabídla několik zajímavých akcí na obou stranách. Brněnští šli do vedení již ve druhé minutě. Peter Mueller využil zaváhání Davida Kašeho při rozehrávce a střelou mezi betony Šimona Zajíčka otevřel skóre – 0:1. Do minuty se snažil odpovědět Pawel Zygmunt, jehož pokus z pravého kruhu se ale pouze otřel o boční síť. Vyrovnání zařídil v čase 7:29 Petr Koblasa, kterého během přesilové hry vybídl křižným pasem Michal Gut. Litvínovský střelec vypálil bez přípravy a kotouč si našel cestu až za záda slovinského brankáře Gašpera Krošelje – 1:1. Přesilovou hru si zanedlouho zahráli i hosté z jihomoravské metropole. Namísto útočného zámku a hledání kombinací však hokejisté Komety spíše hledali cestu do útočného pásma. Když se jim po více pokusech podařilo za modrou čarou usadit, nechal se zbytečným vyseknutím hole vyloučit Kristián Pospíšil. Z následné zkrácené přesilové hry ale nedokázala nic vykřesat ani Verva. Šimon Zajíček zachraňoval remízový stav 10 vteřin před první sirénou, kdy vytáhl skvělý zákrok betonem proti pokusu Tomáše Bartejse střílejícího ze slotu.

Po návratu z kabin na led čelil Krošelj pokusům Filipa Sandberga, Matúše Sukeľa či Jareda McIsaaca. Namále měl ve 28. minutě, kdy Sukeľ skvěle našel před brankou zapomenutého Petra Koblasu, který však nezkrotil razantní přihrávku a nenasměroval tak puk mezi tři tyče. Větší šance modrobílých přišla ve 30. minutě. Lukáš Cingeľ ujížděl na litvínovskou branku s Hynkem Zohornou. Druhý jmenovaný se pokoušel nachytat domácího brankáře z bezprostřední blízkosti, kotouč však nedokázal propasírovat za připraveného Zajíčka. Po pár okamžicích byl blízko své první brance v černožlutých barvách Adam Polášek, který nejprve udržel na modré čáře útočné pásmo a následně vyslal na branku Komety pumelici, která ale skončila pouze na tyči. Domácí se dočkali otočení skóre opět díky využití přesilové hry. Vyloučený Tomáš Bartejs pobyl na trestné lavici pouhých 16 vteřin. Po vyhraném buly nabil Ondřej Kaše na tvrdou ránu od modré čáry Jaredu McIsaacovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Za dvě minuty dokázala Kometa najít brzkou odpověď a rozradostnit svůj hlouček fanoušků. Marek Ďaloga obkroužil litvínovskou branku a přihrál Tomáši Bartejsovi, který přes teč Petera Muellera poslal kotouč do prostoru brankoviště, kde jej s trochou štěstí přes Zajíčkovy betony přehodil Adam Zbořil – 2:2.

Chemici si z konce druhé třetiny přenesli oslabení. Po úspěšném ubránění početní nevýhody ujel Matěj Maštalířský s Davidem Kašem a společně zajistili Litvínovu vedení. Maštalířský si skvěle počkal, až se mu uvolní prostor na kvalitní přihrávku a David Kaše už neměl se zakončením příliš práce – 3:2. Obránce Ďaloga to chtěl vzít na sebe a podél pravého mantinelu projel přes celé kluziště až na úroveň kruhu, kde zatáhl za záchrannou brzdu Ondřej Kaše a za cenu faulu nenechal urostlého Slováka zakončit. V 50. minutě utekli černožlutí do dvoubrankového vedení. Střelu Martina Havelky neudržel Krošelj ve své výstroji a vypadlý kotouč uklidil pohotově do sítě Michal Gut – 4:2. V závěrečných 10 minutách si hokejisté Brna zahráli dvě přesilové hry. Jediná nebezpečná střela skončila z hole Kristiána Pospíšila na tyči. Hostům přišla stejně tak vniveč závěrečná hra bez brankáře, ze které naopak těžili domácí. David Kaše vybojoval kotouč ve středním pásmu a dovezl jej až do branky, čímž korunoval finální podobu výsledku – 5:2.