Zápasy - Dorost 05. 10. 2024, Jakub Štěrba

Dorost i podruhé v sezóně porazil nováčka soutěže

Rozběhla se druhá třetina základní části Extraligy dorostu, litvínovští mladící na jejím úvodu zajeli do Plzně, kde vyzvali nováčka soutěže - místní Vlky.

88

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 9. Skála (Záruba, Vondráček), 28. Postl, 29. M. Kváš (Vondráček)

0:0, 0:3

Svoboda – Sýkora, Schmiedt

Uhel (Valdman) – Plašil, Hanzlík, O. Holub, Brož, Kočárek (C), Taylor, Kačmáček, Souček – Bradáč, Robinson, Popovych – Stefaňuk, Pšenička, Klapáč – Račinský (A), Blockij, Kučuk.

Winkelhöfer (Udržal) – Kudrna, Babka, Žák, Postl, Müller, Bozseník (A) – Skála, Vondráček, Klempíř – Butka, M. Kváš, Rambousek – Trefný (C), K. Kváš, Petružálek (A) – Záruba.

Utkáni začalo nedovolenými zákroky, obě mužstva si na úvod zápasu zahrála početní výhodu, činili se nicméně oba brankáři. Poprvé se tak skóre měnilo až na začátku deváté minuty, kdy se po nahrávce Záruby blýskl krásnou individuální akcí Dominik Skála. Ten se protáhl kolem domácích beků a rychlou střelou propálil i Uhela v bráně domácích. Severočeši měli následně několik dalších slibných šancí, avšak gólman Wolves už v první periodě žádný kotouč za svá záda nepropustil.

To se nicméně ve druhé třetině brzy změnilo. V další přesilové hře dostal puk na modrou čáru Šimon Postl, ten nejprve trefil jen obránce Plzně, avšak puk znovu vybojoval a následně ho od modré čáry poslal až do sítě. A co víc, za minutu se Litvínov prosadil potřetí. Domácí špatně rozehráli, Antonín Vondráček přiťukl puk Michalu Kvášovi, jehož ránu Uhel neudržel a forvard Vervy již napodruhé dostal kotouč do sítě.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval obránce Müller, který taktéž pálil nebezpečně od modré čáry, Uhel se štěstím odolal. Nedlouho poté se do další slibné šance proháčkoval Jan Trefný, z osy hřiště nicméně domácího maskovaného muže nepřekonal. Litvínov nadále hrál svoji aktivní hru, poctivě si držel vypracovaný náskok. Pilsen Wolves se snažili vstřelit alespoň čestnou branku, avšak ani tu jim litvínovský brankář Winkelhöfer nedovolil, Litvínov vyhrála na půdě plzeňského nováčka 3:0.

Radek Mrázek

Dnes jsme si vítězství jednoznačně zasloužili díky lepšímu pohybu. Měli jsme spoustu dalších šancí, bohužel jsme je neproměnili. Jsme rádi i za čisté konto pro brankáře Winkelhöfera.